top of page

השירותים שלי

ערכים

ופרקטיות 

muscle hand icon.png

מקצועיות

אני באה מתחום החינוך. הייתי שנים רבות במערכת במגוון תפקידים, כולל תפקידי ניהול ועבודת מטה  במשרד החינוך. על כן, אני מכירה את בית הספר כארגון וכחלק ממערכת החינוך. מהצד השני, התנסיתי גם בהובלת שינויים בבתי ספר והקמות של בתי ספר פורצי דרך  ואני יודעת מה ניתן לעשות ועד כמה רחוק אפשר ללכת. אני מאמינה שתהליכים צריכים להיות קצרי טווח וישימים. אני משתמשת בכלים השתתפותיים, שבין היתר נועדו לעזור לקבוצת אנשים להביא רעיונות למעשים ולא להשאירם בגדר של חזון בלתי ממומש.

זה כוח

idea light.PNG

ידע

כפרקטיקנית בהנחית הורים  של מכון אדלר אני מאמינה בחשיבות ההורות המודעת. הצעד הראשון להורות נוכחת יותר היא הגברת המודעות. לפעול מתוך ידע ובחירה ולא רק מתוך אינטואיציה. האחריות ההורית אינה נעצרת בסף הדלת של בית המשפחה. הילדים מבלים שעות רבות בגנים ובבתי הספר ולהורים צריכה להיות אמריה ביחס לחינוך אותו הם מקבלים שם. כדי לעשות זאת הם צריכים לרכוש ידע על המערכת ועל למידה פרוגרסיבית ולפתח תפישות חינוכיות אישיות וחזון הורי ביחס ללמידה של ילדם. כדי להיות שותפים לבית הספר הם צריכים ללמוד את שפת החינוך כיום.

מקצועיות
ידע זה כוח

אופימי

smily optimist icon.PNG

אקטיביזם

תמיד הייתי אקטיביסטית. אני מאמינה שכמאמר הפתגם: במקום שיש רצון יש גם דרך. מנסיוני אני יודעת שיש הרבה דרכים כדי להוביל שינוי ורק צריך להאמין, למצוא שותפים ולהיות מספיק סבלניים ונחושים. במיוחד בכל האמור בחינוך של הילדים שלנו אין לנו את הזכות להרים ידיים. כהורים אנחנו האחראים הראשונים לגורלם, אנחנו גם המודל שלהם לחיים. 

אקטיביזם אופטימי

ערכים ועשיה

אייקון8.PNG

אידיאולוגיה

כשהייתי מורה במערכת החינוך לימדתי אזרחות. בתחילת כל שנה הייתי אומרת לתלמידי שהמטרה העיקרית שלי היא לסייע בהתפתחותם כאזרחים (ועל הדרך גם נלמד לבגרות). אני מאמינה באחריותם של אזרחים במדינה דמוקרטית להיות מעורבים ולקחת חלק בתחומים הציבוריים. חינוך ציבורי הוא אחד מהם. אני מאמינה באחריותם של ההורים וביכולתם להשפיע. אני חושבת שמחובתנו כאזרחים לא רק לשבת בסלון ולקטר אלא לקום ולעשות מעשים כשאנחנו רואים משהו שאיננו תקין או אינו נעשה לטובתנו. 

אידיאולוגיה

ועשיה משותפת

holding hand icon.png

שותפות

אחת הסיבות בגללן בחרתי בתחום החינוך היא האהבה שלי למפגש עם אנשים שונים והעשייה המשותפת. תמיד חייתי בתוך קהילה (אני בת מושב) והחיים הקהילתיים והסולידריות הם בדמי. אני מאמינה בכוח המשותף של אנשים להניע דברים. אני מאמינה שיחסים בין אנשים הם מקור אנרגיה לשינוי. לשמחתי, עם השנים נחשפתי לתפישות ולכלים מקצועיים שמדברים את השפה של "הביחד", מתחום המנהיגות המשתפת. אלו היום הדרכים החדשות להתארגנות בקבוצה. אלו הכלים ההנחייתים שלי.

שותפות

ושינוי

אייקון7.PNG

חדשנות

אנחנו חיים בעולם שמשתנה בקצב מהיר. עולם בשינוי מתמיד, שמצב אי הודאות בו הוא הקבוע.  אי אפשר להמשיך לעשות את אותם הדברים שעשינו ולהתשתמש באותם הכלים בהם השתמשנו במאה ה-20. צריך לאמץ תפישות חדשות של למידה והתארגנות. מבחינתי שינוי הוא דרך חיים. אין ברירה אלא לחבק את השינוי וללמוד לפעול בצורה אג'ילית, כיאה לתקופתנו. את הילדים יש לצייד בכלים המתאימים להתנהלות בעולם משתנה.

חדשנות ושינוי
bottom of page